Kategoria:Karty Zaklęć

Z Baza wiedzy - magiaimiecz.eu
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Karta Zaklęć

Opis

W magicznym świecie Magii i Miecza każdy, kto posiada wystarczająco dużą Moc może rzucać Zaklęcia. Niektórzy Poszukiwacze rozpoczynają grę z jednym lub więcej Zaklęć, natomiast nowe Zaklęcia będą mogli odnaleźć podczas swych podróży wokół planszy.

Otrzymywanie Zaklęć

Każdy Poszukiwacz może otrzymywać i rzucać Zaklęcia, o ile pozwala mu na to jego Moc. Na początku rozgrywki Zaklęcia będą posiadali tylko ci Poszukiwacze, których zdolności specjalne na to pozwalają. Innym i najpowszechniejszym sposobem zdobycia Zaklęć jest pozyskanie ich w wyniku spotkań. Otrzymywane Zaklęcia gracz losuje z wierzchu talii Zaklęć. Kiedy talia się wyczerpie, należy przetasować stos odrzuconych kart Zaklęć i położyć go obok planszy koszulkami do góry – oto nowa talia Zaklęć. Gracze trzymają Zaklęcia w tajemnicy przed innymi (posiadacz Zaklęć może je przeglądać w dowolnym momencie). Na każdej karcie Zaklęcia dokładnie opisano jego efekt i warunki jego rzucenia.
Liczba Zaklęć, które w danym momencie może posiadać Poszukiwacz, zależy od wartości jego Mocy:

Całkowita Moc 1 2 3 4 5 6+
Maksymalna liczba Zaklęć 0 0 1 2 2 3

Jeśli w jakimkolwiek momencie Poszukiwacz posiada więcej Zaklęć, niż pozwala mu na to jego Moc, nadmiar kart należy natychmiast odłożyć na stos odrzuconych kart Zaklęć (gracz nie może ich rzucić!). Gracz wybiera, które karty odłożyć. Gracz nie może jednak odkładać w ten sposób kart Zaklęć, jeśli nie posiada ich nadmiaru – w takiej sytuacji jedynym sposobem, żeby się ich pozbyć, to je rzucić!

Rzucanie Zaklęć

Rzucenie Zaklęcia jest zawsze dobrowolne. Zanim gracze rzucą swoje Zaklęcia mogą je trzymać przez wiele tur. Zaklęcie można rzucić jedynie w sposób opisany na jego karcie. Kiedy Zaklęcie zostanie rzucone, a jego efekty wprowadzone do gry, jego kartę należy odłożyć na stos odrzuconych kart Zaklęć.
Zaklęcia wpływające na Poszukiwaczy wywierają swój skutek bez względu na miejsce i Krainę, w której znajduje się postać. Zaklęcia wpływające na istoty nie działają na istoty napotkane w Krainie Wewnętrznej.
Podczas swojej tury gracz może rzucić tyle Zaklęć ile posiadał ich na jej początku. Podczas tury innego gracza gracz może rzucić tylko jedno Zaklęcie. Ta zasada nie dotyczy Zaklęcia Rozkazu.

Podkategorie

Poniżej wyświetlono 11 spośród wszystkich 11 podkategorii tej kategorii.

K

Strony w kategorii „Karty Zaklęć”

Poniżej wyświetlono 125 spośród wszystkich 125 stron tej kategorii.